Czasem… Udawaj!

Udawanie emocji nie jest czymś złym. Jeżeli tak to mogę nazwać, według mnie jest to jak najbardziej odpowiednia i w dodatku skuteczna metoda walki, na przykład z brakiem pewności siebie. Nie jest to tylko moje zdanie, ale również metoda walki ze swoimi słabościami potwierdzona szeregiem badań i zalecana przez specjalistów – psychologów lub psychiatrów. 


Czy to wszystko jest kłamstwem? 

Udawanie brzmi podobnie do kłamstwa, a przecież chcemy być szczerzy w relacjach z ludźmi, a przede wszystkim, pragniemy być szczerzy wobec nas samych. Najgorsze kłamstwa to te podtrzymywane w naszej głowie jako prawda. Czymże jednak jest prawda wobec naszych uczuć? Czy prawdziwy jest nasz subiektywizm, a może obiektywizm wielu stron. Czy to, co odczuwamy jest rzeczywiste, a może musimy wyciągnąć głębsze wnioski, zebrane z większego grona ludzi. Czy nasze wspomnienia są prawdziwe, przecież tak często ulegają one “retuszom” w naszej głowie, podkoloryzowane, wyolbrzymione albo nawet nie pamiętamy w ogóle danej sytuacji, a jedynie ogarniające nas intensywne uczucie w danej chwili w przeszłości. Prawda jest więc niepoznana, pragniemy szczerości, ale nie wiemy, co ona dokładnie znaczy. Udawanie przed innymi nie jest więc czymś złym, o ile oczywiście nie uciekamy się do kłamstwa, wtedy już kierujemy się do określenia się mianem fałszywych. Jednak udając jedno uczucie możemy przemienić je w inne, jest to więc siła naszej woli, udając spokój, rzeczywiście nas on ogarnia. Określając siebie mianem osoby pewnej siebie, stajesz się powoli tą opisaną osobą, nikt tak naprawdę nie jest tylko pewny siebie, ale to nasz umysł określa kim chcemy być, więc jak mamy postępować. 

Urodzeni aktorzy 

Nikt nie urodził się tylko pewny siebie. Podobnie jak nie może istnieć jedynie dobro bez domieszki zła. W życiu każdego pojawiają się wątpliwości, moment zwątpienia i słabości. Niektórzy mają to szczęście i mają tą pewność, odwagę wrodzoną, jaką jedną z cech charakteru. Dużo ludzi jednak musi sobie ją wyrobić, pokonując swój strach, wychodząc ze strefy komfortu. Nie jest to wygodne ani przyjemne, ale to samo można powiedzieć o chodzeniu na siłownię, a jednak ćwiczymy, żeby zachować odpowiedzią sprawność fizyczną. Ćwiczmy więc również naszą sprawność psychiczną. Bądź najlepszym aktorem na tej scenie życia, jak w teatrze mundi, nie będąc jednak nieświadomą kukiełką, ale świadomym swych wad i słabości człowiekiem. Zabrzmi to dziwnie, ale sposobem na przezwyciężanie tych, wcześniej wspomnianych słabości jest to “udawanie”. Spróbuj oszukać ten świat, że stoi przed nim pewna siebie, wartościowa i silna osoba. 

Udawanie a bycie fałszywym 

Faktycznie możesz poczuć, że nie jesteś sobą, ale ciągle udajesz i męczy Cię to. Tak… ale kto nie udaje w tym świecie? Wolisz naprawdę pozostać w swym wygodnym kącie, przerażony każdą sytuacją, niżeli stawić im czoła? Udawanie jest naszą jedyną obroną w tym zawiłym świecie. Udawaj, ale bądź sobą. Ale teraz skomplikowałam. Niemożliwe jest, byś stał się kimś zupełnie innym, możesz jednak siebie “podrasować”, dodając sobie pewności siebie. Czym są więc różnią Ci fałszywi ludzie? Oni stanowią dla siebie samych i innych osób toksynę, hamując również swój własny rozwój, zatrzymując się, a nawet szkodząc. Jednak my tutaj dążymy do samorozwoju, czyli pięcia się w górę, dochodzenia do swojego szczęścia. Grając jakąś rolę, pozostań w zgodzie z sobą, z Twoimi wartościami oraz opiniami, lecz rób to z siłą, na jaką możesz się zdobyć przy odrobinie udawania. Nie rób z siebie innej osoby i nie wmawiaj sobie głupot. Wszystkie fałszywe osoby pozostaw za sobą, nie pomagaj, nie zmieni się dana osobą, jeżeli sama nie będzie w pełni świadoma swoich wad. To różni osobę fałszywą, nie dostrzega swojego szkodliwego wpływu, na otoczenie ani na siebie. 


Bądź najlepszym aktorem, jaki ten świat widział. 

Zachowaj swoją tożsamość w tłumie innych osobowości. 

Bądź pozytywnie otwarty na świat to on również taki będzie w stosunku do Ciebie. 

Do zobacznia, misiaki!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: