Jesteś silniejszy niż myślisz

Często mamy o sobie niepochlebne zdanie, gdy w rzeczywistości jesteśmy o wiele silniejsi. Nie dostrzegamy tego, ponieważ nie doceniamy siebie samych. Wmawiamy sobie, że jesteśmy za słabi, za głupi, za brzydcy, żeby coś osiągnąć, czegoś dokonać. Większość naszych obaw da się prosto rozwiązać z pomocą naszej wiary, wiary w siebie samych.  


Jak mieć siłę, by schudnąć? 

Jedną z naszych codziennych słabości w życiu może stać się jedzenie, a dokładnie niezdrowe potrawy, od których jesteśmy “uzależnieni” albo olbrzymie porcje, które tylko rozpychają nasz żołądek, ale taki nadmiar kalorii nie jest potrzebny naszemu organizmowi, nawet jest szkodliwy. Dobrze o tym wiemy, że istnieją produkty przetworzone, które tylko zapewniają nam przyjemność na chwilę. Tak wiele osób desperacko próbuje schudnąć, ale zajadają stres lub przygnębienie i odrzucenie. Wmawiamy sobie, że jesteśmy za słabi, żeby oderwać się od tych niszczących nas nawyków. Najgorszy nawet nie jest sam aspekt fizyczny, lecz wyrobione nasze zdanie o sobie. Zbyt słaby, żeby przestać jeść. Zbyt słaby. Tym się tłumaczymy, lecz później rzeczywiście tak o sobie myślimy jako o zbyt słabych. Inne wymówki też nie przyniosą efektów, ponieważ nigdy nie będziesz zbyt jakiś, aby zmienić coś, w czym widzisz problem, aby żyć zdrowiej, lepiej. Wiedz, że jesteś na tyle silną osobą, potrafiącą dokonywać świadomych wyborów, które prowadzą Cię do Twojego szczęścia. Tworzysz ten świat, nawet dokonując małych, “nieistotnych” wyborów, wkładając sobie kolejnego batona do buzi, zamiast jabłka, które spakowałeś na lunch. 

Co inni nam mówią 

Ludzie nam wmawiają, że jesteśmy słabi. Najśmieszniejszy jest fakt, że robią to, gdy czują zagrożenie, czują, że jesteśmy silni i niezależni. Potrafią wmówić nam wymyślone cechy charakteru, jak przez całe życie myślałeś, że jesteś odpowiedzialną osobą, a nagle w Twoim życiu pojawia się głos, który mówi coś zupełnie przeciwnego, do Twoich przekonań. Czasem faktycznie jesteśmy mało obiektywni, szczególnie względem siebie, ponieważ nie potrafimy jedynie patrzeć na nasze czyny, ale ukrywają się one w gąszczu uczuć i intensywnych emocji. Tymi raniącymi osobami jesteśmy również my sami i chociaż często zapominamy o tych drobnych docinkach u odbiorców akumulują się one. Twoje słowo może leczyć lub ranić, Ty wybierasz, jak je wykorzystasz, a słowa są właściwie najgroźniejszą bronią w rękach ludzkości. Ty również wybierasz czy te przykre słowa rzeczywiście Cię zranią. Najwięcej bólu zadają osoby bliskie, kiedy bezmyślnie Twój przyjaciel zaczyna popadać w słowotok, a z budzi wychodzi wiele przykrych słów, pamiętaj, że jest to wpływ niskiej samooceny. Jeśli taka osoba czułaby się dobrze z samym sobą, nie potrzebowałaby się dowartościować, wytykając Ci Twoje błędy. Niektórzy żyją tylko w swoich błędach, słabościach i wadach, nie potrafiąc dostrzec prawdziwego obrazu siebie. Nieważne ile razy ktoś Ci powie, jaki niesamowity jesteś, nie uwierzysz naprawdę, jeżeli sam tego nie dostrzeżesz. Rozumiesz już? Opinie innych tak naprawdę nie otwierają Ci oczu, ale jedynie zakorzeniają pewne przekonania, Ty sam musisz dojść do pewnych wniosków, żeby je słyszeć w wypowiedziach innych. Sam musisz się przekonać, że rzeczywiście jesteś osobą, z zestawem przypisanych sobie cech charakteru jak i wyglądu.  


Życie nie zawsze jest proste, a ludzie nie zawsze są mili, nawet my sami nie potrafimy być dla siebie mili. Jeżeli Ty sam nie dostrzeżesz swojego potencjału, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Jeżeli Ty sam nie zaczniesz dostrzegać, zostaniesz zaślepiony opiniami innych, a pamiętaj, że każda z nich jest mocno subiektywna. Bądź więc wierny sobie i zacznij myśleć o tej osobie w lustrze, jako o silniejszej osobie, jako o kimś, kto nigdy nie jest za słaby. 

Do zobaczenia, misiaki! 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: