Jak nie przejmować się opinią innych?

Niektórzy ludzie są bardziej podatni, aby przejmować się opinią innych ludzi. Znaczy to, że są dwa sposoby na życie: życie, w którym wyraźnie ogranicza Cię społeczeństwo i życie, w którym to samo społeczeństwo może Ci pomagać. To Twój wybór, jakie podejmiesz w tym względzie kroki, Twoja decyzja na lepszą lub gorszą przyszłość. 


To wszystko przez samoocenę! 

Jeżeli chcesz przestać się przejmować to musisz zmienić swój sposób myślenia. Przepis nie kryje się w tym, aby chodzić jak na szpilkach, by ciągle zadowalać wszystkich, żeby każdy miał o Tobie pozytywne zdanie. Pomimo, że problem ten wydaje się tak bardzo związany z Twoim otoczeniem, to tak naprawdę źródłem całej Twojej niepewności jesteś Ty sam. Ujmę to tak, gdybyś nie miała żadnych problemów z pewnością siebie to nie przejmowałbyś się aż tak, tym co sobie pomyślą o Tobie inni ludzie.  

Kroki w stronę większej pewności siebie 

Co możesz więc zrobić? Szybka odpowiedź: stopniowo i powolutku zmieniać myślenie o sobie. Nie da się przemienić w zupełnie inną osobę przez jedną noc. Jak już sobie coś wypracowałeś przez lata, to będziesz również przez długi okres czasu to zmieniać. Jest to po prostu nawyk (tutaj link do postu o nawykach kilk) jak ten fizyczny, tylko że Twoja sfera psychiczna potrzebuje trochę więcej czasucierpliwości determinacji z Twojej strony. 

Przejmowanie się opinią innych, to nic innego jak brak akceptacji. Najprawdopodobniej nie masz tego oparcia w swojej osobie, dlatego szukasz siebie w opinii innych, którzy Cię nie znają, nie, tak jak Ty znasz siebie. Pragniesz poznać jaką jesteś osobą, a wszystkie usłyszane epitety, opisujące Ciebie, traktujesz jak niezaprzeczalną prawdę. Lecz zapominasz, że to Ty kreujesz tą prawdę. Przekonaj się, że Ty również możesz być odważna oraz niezależna, więc postaw na swoim, nie patrząc się wokoło. To Twoje życie i tak naprawdę NIKT, powtarzam, NIKT nie ma na nie wpływu, oprócz Ciebie. Wstań, podejdź do lustra i zauważ tą wspaniałą osobę. Pozwolisz, aby ktoś inny ograniczał Twoją kreatywnośćambitność czy pewność siebie? Ograniczał Twój rozwój? Właśnie.  

Kilka zdanek z mojej strony  

Wydaje mi się, że ten problem zawsze mnie dotyczył. Nawet w tej chwili nie określiłabym się w pełni wolną od krytyki innych, osobą. Jednakże widzę u siebie znaczny progres. Przeżywam ostatnio okres wielkich zmian, które wiem, że mnie prowadzą w dobrym kierunku. Przez całe życie czułam się w pewien sposób przytłoczona i zniewolona przez raniące słowa, które odbijały się w mojej głowie przez lata. Jak można marnować tyle czasu na nienawidzeniu siebie? Jak można być tak głuchym na własne potrzeby? Nikt inny tak naprawdę mnie nie zna, tak jak ja, nigdy w pełni nie zrozumiem Ciebie. Największe zaskoczenie przeżywałam wtedy, kiedy dotarło do mnie, że moi rodzice nie potrafią mnie zrozumieć. Chyba właśnie to był ten moment, gdy już poznałam siłę własnego zdania i poczułam to oddzielenie. Ale opinia innych tak często zagłusza mnie, tworząc niepotrzebny szum. Czułam się jakbym od narodzenia trzymała głowę w wodzie, a teraz z łatwością mogę złapać oddech. I chcę tego. Pragnę oddychać własną piersią jako wolna, niezależna oraz niezobowiązana, wobec nikogo, jednostka.  


Zachęcam do dyskusji w komentarzach. Myślę, że wy możecie mieć ciekawy pogląd na ten problem, a ja z chęcią pogłębię swoją wiedzę o Wasze doświadczenia czy przemyślenia.  

Do zobaczenia misiaki! 

One thought on “Jak nie przejmować się opinią innych?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: